Notice: Use of undefined constant E_NONE - assumed 'E_NONE' in C:\vhosts\reklam-fabrikasi.com\http\index.php on line 12 Reklam Fabrikası - Tarihçe
Ana Sayfa | Haberler | İletişim

Reklam Fabrikası - Tarihçe“Reklam Fabrikası;
1999 yılından bugüne kadar birçok önemli projeye imza attı.”


Reklam Fabrikası Tarihi


Herşey 1999 yılında Mert Akdurak 'ın sıkıcı bir soyut matematik dersinde çizdiği bir eskiz ile başladı...

Çizilen bu eskiz M. Uğur Torun tarafından tamamen amatör bir ruhla, sadece iyi bir iş çıkarmanın vereceği haz için animasyon haline getirildi. Bu eskiz üzerinden tasarlanan www.firmerdesigns.com 2000 yılı içerisinde Türkiye ve dünya çapında düzenlenen 20'nin üzerindeki farklı yarışmada bir çok derece aldı. Bilgisayar ve tasarım üzerine yayın yapan birçok dergide ayın yada haftanın sitesi olarak kendine yer buldu. Ulusal birçok kanal da www.firmerdesigns.com'u tanıtan haberler yaptı.

Alınan bu dereceler hiç böyle bir kaygı olmamasına rağmen, firmalara web tasarım projelerini kimlere emanet edebilecekleri konusunda çok iyi bir referans oldu. Böylece 2000 yılının başlarında Reklam Fabrikası, "FirMer Designs" adıyla kurulmuş oldu.

Mert ve Uğur'un neredeyse hobi denebilecek düşüncelerle kurduğu Firmer Designs 2005 yılına kadar Türkiye'de ve diğer ülkelerde değişik sektörlerde faaliyet gösteren 100'ün üzerinde firmanın web tasarımı projelerinde ilk tercihleri oldu. Günümüzde Reklam Fabrikası'nın tamamladığı web tasarımı ya da reklam tanıtım alanlarındaki projeler 300'ün üzerindedir.

Zaman içerisinde web tasarımı için FirMer Designs ile anlaşan firmalardan, reklam ve tanıtım alanlarındaki farklı ihtiyaçları için de istekler gelmeye başladı. Bunun üzerine firma kendini kurumsal kimlik çalışmaları, logo tasarımları, katalog tasarımları, fotoğraf çekimleri, marka danışmanlığı ve pazarlama danışmanlığı gibi konularda da geliştirerek, firmalara web tasarımı ağırlıklı olarak reklam ve tanıtım hizmetleri vermeye başladı.

2005 yılında M. Uğur Torun'un yurtdışında eğitimine devam etmek için ayrıldığı FirMer Designs, adını sadece web tasarımı değil geri kalan reklam ve tanıtım alanlarında da faaliyet gösterdiğini belirtebilmek amacıyla "Reklam Fabrikası" olarak değiştirerek, çalışmalarına devam etti.

2006 yılında ekibe Burak Günüşen'in de katılmasıyla Reklam Fabrikası, özellikle içerik yönetim sistemleri, B2B, B2C ve diğer web teknolojileri uygulamaları alanlarında da ürün ve hizmetlerini geliştirmeye ve alanında adından söz ettirmeye başladı.

2008 yılında gelen talepler doğrultusunda Reklam Fabrikası'nın kendine ait bir içerik yönetim sisteminin gereksinimi ortaya çıktı. Bunun üzerine yapılan 6 aylık bir AR-GE çalışmasının sonunda LICOMAS (LIghtweighted COntent MAnangment System) ilk versiyonu ile firmaların hizmetine sunuldu. Halen web teknolojilerinde çıkan yeniliklerin takip edilebilmesi adına LICOMAS'ın geliştirilme çalışmalarına devam edilmektedir.

2009 yılında Reklam Fabrikası, reklam ve yazılım alanlarında verdiği hizmetleri 2009-16963 Marka Patent numarası ile tescillemiştir.

Reklam Fabrikası halen İzmir'de reklam, tanıtım ve web tasarımı alanlarında, çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren firmalara güvenilir ve kaliteli hizmet vermeye devam etmektedir. 

Reklam Fabrikası KurumsalWidget Yükleniyor....


Porfolyo Yükleniyor....

Website Security Test