Notice: Use of undefined constant E_NONE - assumed 'E_NONE' in C:\vhosts\reklam-fabrikasi.com\http\index.php on line 12 Reklam Fabrikası - Arama Motorları Optimizasyonu (SEO)
Ana Sayfa | Haberler | İletişim

Seo Arama motoru optimizasyonu“SEO, Google aslanını istediğinizi yapması için eğitme sanatıdır. Ekmeğinizi aslanın ağzından sizin için alabiliriz.”


Hizmetlerimiz / Arama Motorları Optimizasyonu (SEO)


SEO yani arama motoru optimizasyonu çalışması aslında istediğiniz arama kelimesi için doğru sonucun sizin söylediğiniz web sitesinin olduğuna dair Google'u ikna etme yada inandırma çalışmasıdır.

Bu çalışma teorik olarak çok ileri mühendislik bilgisi gerektirmese de sürekli olarak çalışmayı ve istenilen sonuç için yoğunlaşmayı gerektirir. Bu yüzden SEO çalışması için Google 'u arzu edilen anahtar kelime için sitenizi üst sıralar listelemeye ikna etmek, bir aslanı terbiye etmekten farksızdır. Aslan terbiyecisi olmak için de yıllarca mühendislik eğitimi almanıza gerek yoktur. Bunun için biraz cesaret ve sabır aslında hemen hemen bütün sorununuzu çözecektir. Tabiki her ikisinin de (Aslan terbiye etmek yada Google için SEO yapmak) eğer yeterince uzman değilseniz ve dikkatsizseniz gerek sizin gerekse firmanız için çeşitli tehlikeleri vardır.

İş takivimiz izin verdiği sürece özellikle Google'un SEO hakkında düzenlediği tüm seminerlere katılmaya çalışıyoruz. Bu seminerlerde Google'un aslında söylemeye çalıştığı tek birşey var:
"Google'u Kandırmaya çalışmayın! Sadece değerli zamanınızı harcarsınız..."

Gerçekten de SEO konusunda biraz araştırma yaptığınızda karşınıza çıkan firmaların yada serbest çalışan kişilerin (Freelancer) çoğu web sitenizin SEO çalışması hakkında gereğinden fazla ve gerçekçi olmayan bir özgüvenle sizi aydınlatmaya çalışırlar. Çoğunun ilk anlatmaya çalıştığı Google'u nasıl kolayca kandıracak sistemin kendilerinde olduğu ya da bunun için buldukları "dahiyane" yöntemler hakkında sadece zaman kaybına sebep olacak çalışmalardır.

Reklam Fabrikası olarak SEO konusunda gerçekten deneyimliyiz. Bunu rahatlıkla söyleyebiliyoruz çünkü 2005 yılından bugüne kadar birçok web sitesine SEO danışmanlığı hizmeti verdik. Birlikte çalıştığımız firmaların hemen hemen hepsinde istenilen başarıyı sağladık. Ve başarının sürmesi için gerekli altyapı çalışmalarını yaptık.

SEO yani arama motoru optimizasyonu, hem kodlamanın hemde klasik reklamcılık disiplinlinlerinin birlikte uygun olarak kullanılmasıyla istenilen başarıyı elde edebileceğiniz bir çalışmadır. Bunun için ihtiyacınız olan herşey hem kodlama, programlama hem de reklamcılığın getirdği metin yazarlığı, hedeflerin belirlenmesi, pazar araştırması gibi gereksinimler Reklam Fabrikası tarafından uzmanlıkla karşılanır.

Bu detaylı ve uzamanlık gerektiren çalışmada sizin için neler yapabilceğimizi görüşmek üzere sizi ofisimize bekliyoruz. Ziyaretiniz de konuyu çok daha detaylı bir şekilde size anlatabiliriz.Bu arada teknik olarak SEO yani arama motoru optimizasyonu nedir diye merak ederseniz; Wikipedia'da aşağıdaki açıklamları bulabilirsiniz.

"SEO, "arama motoru optimizasyonu" veya "arama motoru optimize edici" için kullanılan bir kısaltmadır. Bir SEO ile çalışmaya başlamak önemli bir karardır. Bir SEO, sitenizi iyileştirip size zaman kazandırabileceği gibi sitenize ve itibarınıza zarar da verebilir. Elde edebileceğiniz avantajların yanı sıra sorumsuz bir SEO'nun sitenize verebileceği zararı da araştırmayı unutmayın. Pek çok SEO ve diğer acente ve danışmanlar, web sitesi sahiplerine faydalı hizmetler sunar. İşte bu hizmetlerden bazıları:

  • Site içeriğinizin veya yapınızın incelenmesi
  • Web sitesi geliştirme konusunda teknik öneriler: örneğin, barındırma, yeniden yönlendirmeler, hata sayfaları, JavaScript kullanımı
  • İçerik geliştirme
  • Çevrimiçi iş geliştirme kampanyalarının yönetilmesi
  • Anahtar kelime araştırma
  • SEO eğitimi
  • Belirli pazarlarda ve coğrafyalarda uzmanlık.

Google arama sonuçları sayfasının organik arama sonuçları ve genellikle ödemeli reklamlar ("Sponsorlu Bağlantılar" başlığı altında gösterilir) içerdiğini unutmayın. Google ile reklam vermenizin, sitenizin arama sonuçlarımızdaki durumu üzerinde hiçbir etkisi olmaz."


Website Security Test